As KURMANDINHAS fam-se com o trofeu olímpico (em mans de SIAREIRAS GALEGAS) nesta segunda ediçom.

Pontuaçom final por equipas:

1º – KURMANDINHAS: 17 pontos.
2º – AS DUAS – FERROL: 10 pontos.
3º – CASA DO VENTO: 7 pontos.
4º – FAÍSCA: 6 pontos.
5º – FERVEDOIRO: 5 pontos.
5º – SIAREIRAS GALEGAS: 5 pontos.
6º – aRREDISTA: 3 pontos.
6º – HORTA DE SAM PEDRO: 3 pontos.
6º – AMAL: 3 pontos.
7ª – SEM UM CAM: 2 pontos.
7º – AGUILHOAR: 2 pontos.
7º – FUNGOS VERMELHOS: 2 pontos.
8º – GENTALHA DO PICHEL: 1 ponto.
9º – MADIA LEVA! – PRAÍNHA: 0 pontos. 
9º – CNT Compostela: 0 pontos.
9º – REVOLTA: 0 pontos.
9º – XOGOS TRADICIONAIS: 0 pontos.

As ganhadoras de cada prova deste ano som:

Salto de Longitude:

  • Mulher campeá: XIANA GUERRA – KURMANDINHAS. 2 pontos.
  • Mulher vice-campeá: ANA PARADA TRAVESO – AGUILHOAR. 1 ponto.
  • Home campeom: FRAM ESCARIZ JAMARDO – O FERVEDOIRO. 2 pontos.
  • Home vice-campeom: VICKY – CASA DO VENTO. 1 ponto.

Pentasalto:

  • Mulher campeá: XIANA GUERRA – KURMANDINHAS.2 pontos.
  • Mulher vice-campeá: CHARO LÓPES– SEM UM CAM. 1 ponto.
  • Home campeom: VICKY GHRELO– CASA DO VENTO. 2 pontos.
  • Home vice-campeom: FRAM ESCARIZ JAMARDO – O FERVEDOIRO. 1 ponto.

100 metros:

  • Mulher campeá: MARIA ALVAREZ REAL – SIAREIRAS GALEGAS. 2 pontos.
  • Mulher vice-campeá: XANDRA BRANCO FERNÁNDEZ – ARREDISTA. 1 ponto.
  • Home campeom: ALVARO NOVO – FAÍSCA. 2 pontos.
  • Home vice-campeom: SIL OU NOM – HORTA SAM PEDRO. 1 ponto.

4 x 100 metros:

  • Equipa campeá: KURMANDINHAS. 2 pontos.
  • Equipa vice-campeá: ARREDISTA. 1 ponto.

5000 metros:

  • Mulher campeá: MELA PENAS – KURMANDDINHAS. 2 pontos.
  • Mulher vice-campeá: ESTHER ÁGUAS LIMPAS – AMAL. 1 ponto.
  • Home campeom: DIEGO – O FERVEDOIRO. 2 pontos.
  • Home vice-campeom: PABLO PÉREZ LAGO – SIAREIRAS GALEGAS. 1 ponto.

Triatlo por relevos:

  • Equipa campeá: KURMANDINHAS. 6 pontos.
  • Equipa vice-campeá: AS DUAS. 3 pontos.

Tiro com Fisga:

  • Atleta campeá: TOMÁS PORTO LAIA – AS DUAS. 2 pontos.
  • Atleta vice-campeá: JOSINHO SILVA – GENTALHA. 1 ponto.

Arrebolamento de Sacho:

  • Mulher campeá: LAINA PERES – CASA DO VENTO. 2 pontos.
  • Mulher vice-campeá: PILI IMO – AS DUAS. 1 ponto.
  • Home campeom: ÁLVARO NOVO – FAÍSCA. 2 pontos.
  • Home vice-campeom: GABIRRA ROM – CASA DO VENTO. 1 ponto.

Tiro de Corda:

  • Campeá: AMAL. 2 pontos.
  • Vice-campeá: CASA DO VENTO. 1 ponto.

Bilharda:

  • Campeá: RUBÉM OTERO – FAÍSCA. 2 pontos.
  • Vice-campeá: FADI MBAREK ABDESLAM – ARREDISTA. 1 ponto.

Voleibol:

  • Campeá: KURMANDINHAS. 2 pontos.
  • Vice-campeá: AGUILHOAR. 1 ponto.

Chave:

  • Equipa campeá: HORTA SAM PEDRO. 2 pontos.
  • Vice-campeá: AS DUAS. 1 ponto.

Luita Galega:

  • Campeá na categoria <60 Kg: DAVIDE LOIMIL – FUNGOS VERMELHOS. 2 pontos.
  • Subcampeá na categoria <60 Kg : PABLO GOMEZ RAMOS – SEM UM CAM. 1 ponto.
  • Campeá na categoria 60 – 80 Kg: IAGO SACO ESTEVEZ – SIAREIRAS GALEGAS. 2 pontos.
  • Vice-campeá na categoria 60 – 80 Kg : PABLO PINHEIRO – KURMANDINHAS. 1 ponto.
  • Campeá na categoria >80 Kg: PEDRO ROMERO VARELA – AS DUAS. 2 pontos.
  • Vice-campeá na categoria >80 Kg : BRAIS GONZÁLEZ PÉREZ – AS DUAS. 1 ponto.

Brilé: Suspendido pola chuva.

Para ver as fotos de Ponte Vea 2012 tedes que ligar com a página de Galiza Contrainfo (às que lhe agradecemos como sempre a sua enorme labor e compromiso com os movi,emtos sociais do país) no seguinte endereço:

http://galizacontrainfo.org/galeria/72157630182966464

Tamém nestes outros temos as fotos tiradas por Xiana Lopez Penedo:

https://docs.google.com/file/d/0BzhIc8OQ5QJILUJnQVZwcTJ5Q1U/edit?pli=1

https://docs.google.com/file/d/0BzhIc8OQ5QJIWmxSV29zelB0VGM/edit

Esta entrada foi publicada en Ponte Vea 2012. Garda a ligazón permanente.